Paul Greengrass

7,5
1 977 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Paul Greengrass

Co film, to lepszy. Cenię go szczególnie za jego paradokumentalny styl (Lot 93, Krwawa Niedziela). Bez żadnego upiększania, epatowania zbędnym patosem, po prostu czysty (brudny?) realizm (nigdy nie zapomnę ostatniej sceny w Locie 93, znakomicie zrealizowana i wyreżyserowana, wgniata w ziemię). Część ze swojego stylu przemycił również do niezwykle udanej Krucjaty Bourne'a, co najbardziej uwidacznia się w scenach akcji (walki, pościgi - wszystko ze sporą nutą realizmu, bez zbędnych fajerwerków i efekciarstwa). Jego kariera w sumie dopiero się rozkręca (tak na dobrą sprawę, to nakręcił na razie tylko 3, no 4 filmy znane szerokiej publiczności; Sztuki Latania nie widziałem), co bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Teraz czekam z niecierpliwością na zakończenie trylogii Bourne'a, zapowiada się na najlepszą część (jeszcze więcej akcji najwyższej próby).

PacMan

No i facet nie zawiódł, Ultimatum okazało się najlepszą częścią cyklu. Czekam z niecierpliwością na jego kolejny film, bo na razie ma niesamowitą serię. Oby ją podtrzymał!

PacMan

Ja na razie widzialem tylko 'Lot 93' i potwierdzam to co napisales o rezyserskim stylu Greengrass'a. Ten gosc wie, ze najwiecej emocji mozna wywolac wlasnie poprzez paradokumentalny sposob przedstawiania zdarzen. Nie widzialem jak dotad jego 'Bourne'ow' ale w swoim czasie na pewno po nie siegne. A za rezyserie 'Lotu' powinien dostac Oscara.

Thommy

Jestem calkiem swiezo po seansie 'Krwawej niedzili' i dodaje faceta do ulubionych. Genialne wyczucie rezyserskie. Pora teraz na sequele Bourne'a.

Thommy

"Genialne wyczucie reżyserskie." - cała prawda o Greengrassie, trzeba mieć odwagę by ukazać swoich rodaków tak jak to zrobił w Bloody Sunday. Co do sequeli Bourne'a, to już innego rodzaju kino niż Lot czy Niedziela, ale w swojej klasie są znakomite, jak dwa powyższe w swojej. Oglądaj, nadrabiaj bo jest co ;)

PacMan

Mam co do Greengrassa srednie odczucia. Zepsuł Bourne'a chaotycznymi zdjeciami, ale za to zrobił bardzo dobr Lot 93.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones