PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650690}

Błękitna laguna: Przebudzenie

Blue Lagoon: The Awakening
6,0 17 952
oceny
6,0 10 1 17952
Błękitna laguna: Przebudzenie
powrót do forum filmu Błękitna laguna: Przebudzenie

...jak bohaterka goli włosy pod pachami?

ocenił(a) film na 6
anuszka_ha3

i skad bierze tampony :P
ale to bledy typowe w tego rodzaju produkcjach, w lost kobiety tez przez caly czas chodzily gladziutkie, wlasciwie to polowa facetow tez :P

keteek

Chyba nawet lepiej, bo niezbyt chciałoby mi się patrzeć na żeńskie owłosione "małpoludy" hehe ;-)

MartiniKS

Żeńska część ludzkości jakoś radziła sobie przez cale tysiąclecia przed wynalezieniem tamponów.

Zdradzę Ci sekret: mech - świetnie wchłania wszelką wilgoć. I kobiety z powodzeniem z niego korzystały.

anuszka_ha3

Może nie miała okresu? Będąc na wyspie niezbyt dobrze się odżywiając (zmiana diety lub przejście na dietę) wysiłek zmiana klimatu spowoduje zanik okresu lub niereguralnosc. Z reszta nawet jak miała to po co w filmie pokosztować jak radzi sobie z okresem ?

ocenił(a) film na 6
xnewdayx

Biorąc pod uwagę jej gorące zapewnienia po porannych wymiotach, że w ciąży nie jest, musiała mieć okres. Chyba że posiadała jakąś cudowną metodę diagnostyczną pozwalającą jej na bezludnej wyspie z pewnością wykluczyć taką opcję.

ocenił(a) film na 7
anuszka_ha3

też w pewnym momencie o tym pomyślałam :D ale tak jak przedmówczyni już zwróciła uwagę - nie po to kręcą filmy, żeby takimi szczegółami się zajmować

ocenił(a) film na 7
Abixxd

Gdyby w kazdym filmie tego typu rezyser dbal o kazdy szczegol to byloby to raczej niesmaczne i moim zdaniem nie ogladaloby sie to najlepiej. Nie mozna czepiac sie kazdego drobnego szczegolu, ktory wystepuje praktycznie w kazdym filmie, bo to nie ma naprawde sensu.

anuszka_ha3

Ten chłopak jej skubie zębami :)

ocenił(a) film na 5
anuszka_ha3

Nie wiem czy słyszałaś o depilacji laserem albo woskiem gdzie chodząc regularnie włosy odrastają bardzo powoli i coraz cieńsze. Gdyby przyjąć że dziewczyna chodziła przez ileś miesięcy albo lat na tego typu zabiegi to może nie mieć owłosienia bardzo długo. Na tym polega fenomen tychże sposobów pozbycia się owłosienia. Co do okresu to nie sądzę by było to na tyle ważne by o tym wspominać w filmie, którego przesłanie jest zupełnie inne. Choc bohaterka mogła sobie radzić jakoś liśćmi albo czymś podobnym. Obie te rzeczy nie są ważne. Ale obie można jakoś racjonalnie wyjaśnić.

ocenił(a) film na 6
tenisistka1

Z tymi latami to nie przesadzajmy, ona sama miała jakieś 17, więc latami na takie zabiegi chodzić nie mogła. Żyjemy w czasach i miejscu gdzie wszystko jest czyste, gładkie i higieniczne, dlatego przy kręceniu filmów zapomina się o takich szczegółach jak to, że kobiety posiadają włosy nie tylko na głowie i lądując na bezludnej wyspie mogą nie mieć akurat zapasu środków higienicznych na wypadek okresu. Podobnie w filmach historycznych zapomina się, że kiedyś kobiety nie goliły nóg i pach i aktorki chodzą takie gładziutkie, że ówczesne panie miałyby oczy jak spodki, gdyby to zobaczyły. Trzeba jednak zauważyć, że w filmie Emma pyta Deana o to jak on się goli. Także naturalność męskiego zarostu i tego, że po takim czasie powinien mieć już brodę jest chyba mocniej wyryta w świadomości społecznej.

ocenił(a) film na 5
Alee

Myślę że scenarzyści chcieli ten film pokazać od innej strony i skupili się na innych problemach anieżeli zaroście czy miesiączce głównej bohaterki. Takich szczegółowych temacików mogłoby być wiele i film musiałby trwać dłużej by je wszystkie przedstawić. Myślę że takie szczegóły jak zarost czy okres nie są aż tak ważne i rażące by widzowi kuły oczy.

anuszka_ha3

Ważne, że cały czas miała idealny makijaż :P

razielospl

Bardziej mnie zastanawia jakim cudem miała tak świeże i wystylizowane włosy cały czas..

ocenił(a) film na 2
anuszka_ha3

Ale on też przez 100 dni był ciągle idealnie ogolony na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones